Materiały promocyjne książki Sztuka wojny

Najważniejsze cechy publikacji

  • Zawiera przekład traktatu Sun Zi Sztuka wojny bezpośrednio z klasycznego języka chińskiego
  • Pozycja jest i będzie promowana przez liczące się osoby powszechnie rozpoznawane. Ma już recenzję dra Jacka Bartosiaka, recenzję dra Leszka Sykulskiego, recenzję w miesięczniku Polska Zbrojna itp.
  • Przekład traktatu Sun Zi (Sun Tzu) stylizowany jest na język staropolski
  • Zawiera dwadzieścia cztery teksty i wywiady ze współczesnymi ekspertami, którzy wypowiadają się nt. filozofii i praktyki prowadzenia konfliktów w ich polu wiedzy eksperckiej. Są to m.in. prof. Jerzy Bralczyk, amb. Andrzej Byrt, dr Lidia D. Czarkowska, płk Leszek Elak, gen. Jarosław Kraszewski, płk Andrzej „Wodzu” Kruczyński, Naval, prof. Witold M. Orłowski, dr Radosław Sikora, dr Wojciech Szewko, dr Tomasz Witkowski. Pełny spis treści tutaj.
  • Pozycja jest recenzowaną pracą naukową (recenzenci: prof. dr hab. Piotr Mickiewicz oraz prof. dr hab. Sergiusz Wasiuta.
  • Pozycja zawiera wyciąg (passusy, maksymy) z całego szeregu starożytnych traktatów.
  • W przygotowaniu wersja krótka (bez esejów): 328 stron, oprawa miękka.

Pliki promocyjne

Okładka: przód, tył, skrzydełka (jako jeden PDF) Ściagnij/zobacz
Okładka w oddzielnych plikach JPG Sun Zi i jego Sztuka Wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń. red. Piotr Plebaniak Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń
Spis treści (w formacie PDF) Ściagnij/zobacz
Baner promocyjny Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń Baner poziomy #1
Widoki 3D

Pakiet wszystkich plików: RAR 5MB

Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń. Książka papierowa i e-book - najlepszy przekład na rynku Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń. Książka papierowa i e-book - najlepszy przekład na rynku

Opis i miniaturki do księgarni internetowych

Na kartach tej książki o konfliktach i wojnach wypowiadają się wybitni specjaliści. Prof. Jerzy Bralczyk, prof. Witold Orłowski, dr Tomasz Witkowski, płk Andrzej „Wodzu” Kruczyński i wielu innych.

Przekład traktatu „Sztuka wojny” stylizowany jest na piękną polszczyznę znaną nam z Trylogii Sienkiewicza.

Cały tom powstał pod redakcją Piotra Plebaniaka, autora m.in. „Mulan i inne opowieści z dawnych Chin” oraz bestsellera „36 forteli”. Myślą przewodnią i wizją całej pracy jest to, że w najgłębszym sensie wojna to konfrontacja dwóch ludzkich woli. Dlatego zawarty w książce nowy przekład traktatu „ Sztuka wojny”, bezpośrednio z języka chińskiego, jest tylko punktem wyjścia, jedną z wielu wizji wojny.

Ta książka to unikalne kompendium wiedzy o skutecznym działaniu. Zbiór maksym, spostrzeżeń starożytnych mistrzów i praktyków wojny oraz impresji i analiz współczesnych ekspertów. Ich wizje płynące z przeróżnych wycinków ludzkiego życia układają się w jedną wspólną wizję konfliktów: życie jest nieustanną walką, a w ostatecznym rozrachunku orężem dającym przetrwanie okazuje się nie miecz, lecz myśl. A w tak rozumianej wojnie percepcja jest wszystkim.

Tom zawiera potężną dawkę wizji świata oraz instrumentów wcielania ich w czyn: celne spostrzeżenia o naturze konfliktów i naturze ludzkiej, trafiające w sedno maksymy, wyciągi z dzieł dawnych mistrzów oraz impresje i eseje współczesnych ekspertów.

Inspiracje i wizje konfliktów oraz ludzkiej natury

Współautorzy zostali poproszeni o teksty, po których przeczytaniu czytelnik ma wykrzyknąć: „O! Nie pomyślałem o tym w ten sposób” lub „hm... teraz rozumiem świat lepiej!”.

Przewodnik dla samodoskonalenia

Współautorzy prezentują kluczowe książki swojego dzieciństwa lub młodości. Książki te pomogły im zbudować zestaw środków i metod, które stosowali w procesie samodoskonalenia oraz uformowały ich wizję świata. Podpowiedziały, jak budować instrumenty odnoszenia sukcesów i wytrenować wolę do osiągania zamierzonych celów. Na kartach tej książki pokolenia współautorów starożytnych, a potem współcześni inspirują siebie nawzajem, a na koniec inspirują czytelnika. Trenują wyobraźnię, budują „przestrzeń decyzyjną”, wskazują prawidłowości rządzące biegiem spraw i zdarzeń. Każda z tych wytycznych to „ostatnie ogniwo długiego łańcucha myśli”. Oto niektóre z nich:

Wojna to kolektywne zabijanie dla kolektywnych celów. (J. Keegan)

Ten, kto przekuje miecze na lemiesze, będzie orał dla tego, który tego nie zrobi. (nieznany)

Nie ma siły tak potężnej jak idea, której czas nadszedł. (Gustave Armaid)

Rodzaj ludzki od anarchii dzieli dziewięć [niezjedzonych] posiłków. (A.H. Lewis)

Chłopi, rzemieślnicy i kupcy to [dla władcy]trzy skarby. (Sześć taktyk księcia Tai)

Miniaturki do sklepów on-line

Każdy z trzech poniższych plików PNG ma wymiar 300 × 250 dpi i mają wielkość ok. 35kB.

Wszystkie widoki (okładka oraz renderingi 3D) oraz opis do księgarni internetowej do ściągnięcia w jednym pliku RAR tutaj


Recenzje i rekomendacje


Dane techniczne książki

Wymiary (szerokość × wysokość × grubość) 148 × 213 × 36 mm
Waga wersji papierowej w przybl. 830 gram
Numer ISBN 978-83-94862-68-8
Zawartość strony redakcyjnej (plik JPG) KLIK
Spis treści (w formacie PDF) Ściagnij/zobacz

Kup książkę Sztuka wojny w wersji papierowej i e-book

Wersja e-book (40 zł)

Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń

Wersja e-book dostępna jest tylko u jednego sprzedawcy: sklep portalu Defece24.

Kup e-book

Gdzie kupić książkę Sztuka wojny?

Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń Kup wersję papierową

Kliknij, by zobaczyć

  • listę księgarni, w których możesz nabyć egzemplarz książki.
  • Zakup w zestawach
  • Zakup hurtowy (np. na prezenty dla klientów VIP)